شرکت داروسازی کیمیافام

شرکت داروسازی کیمیافام

معرفی شرکت داروسازی کیمیافام

شرکت داروسازی کیمیافام، همواره اهداف پیشبردی خود را بر پایه تولید محصولات مرغوب و با قیمت مناسب، بنا نهاده است و در این راستا بزرگترین افتخار خود را عرضه محصولاتی با کیفیت و ارائه خدمات گسترده به مشتریان، می‌داند.

کيميافام از جمله واحدهای فعال و پيشتاز در زمينه داروهای دامپزشكی، انواع ضدعفونی كننده‌ها و محصولات آرايشی و بهداشتی می‌باشد كه فعاليت خود را از سال 1372 آغاز نموده است. این شرکت در کنار عرضه محصولات درمانی دام و طیور و آبزیان و ضدعفونی کننده‌ها و محصولات آرایشی بهداشتی با کیفیت بالا و قیمت رقابتی، خدمات گسترده اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را به مشتریان خود ارائه می‌نماید.

کیمیافام همواره سعی داشته در تولید و عرضه محصولاتی متنوع، کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهد و هدف خود را در طی سالها فعالیت، با بهره گیری از مشاوران و کارشناسان مجرب و تحقیقات علمی روز دنیا، ارائه محصولاتی کاملا مناسب قرار داده است. تنوع محصولات تولیدی بنابر مناطق و شرایط متفاوت، دلیلی بر صحت این موضوع می‌باشد.
همراه بودن کادر فنی این واحد با خریداران محصولات خود در طی این سالها، موجب اطمینان خاطر مصرف کنندگان گشته و این امر دلیل بر اطمینان این شرکت بر کیفیت محصول می‌باشد.

منابع و کیفیت مواد اولیه

قبل از انقلاب داروهای دامپزشکی سيستمی تجارت محور داشت و عمده داروهای مصرفی وارداتی بود. فقط درصد کمی از داروهای مورد نياز در داخل توليد می‌شد كه برخی از داروهای معمولی و ساده بود. صنعت داروسازی دامپزشکی ایران طی سال‌های اخیر به‌رغم مشکلات فراوانی که پیش‌رو داشته به دستاوردهای بسیار زیادی دست یافته است، به‌طوری که اکنون درصد زیادی از داروهای مصرفی در بخش دامپزشکی در داخل و توسط کارخانه‌های داروسازی ایرانی تولید می‌شود.

دانش و فن‌آوری شرکت‌های داروسازی ایرانی از شرکت‌های داروسازی کشورهای صادر‌کننده دارو، کمتر نیست، اما آنچه که بر تفاوت کیفیت برخی دارو‌ها تأثیرمی‌گذارد، مواد اولیه‌ای است که برای ساخت دارو‌ها استفاده می‌شود، بطوریکه اگر در ساخت داروها از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت، استفاده شود قطعاً دارو‌ها با کیفیت خوب و با تاثیر‎گذاری مشابه نمونه خارجی آن تولید می‌شوند اما اگر از مواد اولیه نامطلوب استفاده شود در نتیجه آن افت کیفیت خواهیم داشت. شرکت داروسازی کیمیافام از بدو تأسیس همواره از مواد اولیه مرغوب ساخت تولیدکنندگان اروپایی و آمریکای شمالی از قبیل شرکت‌های شرکت‌های کرکا، یانسن و غیره استفاده نموده و شاهد آن رضایت مصرف کنندگان از کیفیت محصولات تولیدی این شرکت می‌باشد.

لوگو شرکت کیمیافام

تست‌های فارماكوپه يک حداقل است نه يك حد مطلوب و اکثر آزمايشگاه‌های كنترل كيفی در كارخانه‌های توليد دارو، به جای حد مطلوب به حداقل اين تست‌ها بسنده می‌کنند، لیکن در تولید محصولات شرکت داروسازی کیمیافام برای نیل به حداکثر ماندگاری و افزایش سرعت اثر دارو، همواره از مقدار بهینه مواد موثره استفاده می‌شود. از طرف دیگر سازمان‌های ناظر بر تولید دارو در ایران، کیفیت را در یک محدوده "قابل‌قبول" تعریف می‌کنند و ممکن است دو ‌داروی یکسان از دو تولید‌کننده مختلف یکی در بالاترین حد این استاندارد و دیگری در پایین‌ترین حد آن قرار گیرند. همواره خط مشی شرکت داروسازی کیمیافام در تولید داروهای دامپزشکی، قرارداشتن در حد بالای این استاندارد بوده است. به همین دلیل است که بسیاری از کلینیسین ها با اطلاع از این امر ترجیح می دهند تا داروهای تولیدی شرکت کیمیافام را تجویز‌کنند.

علاوه بر نقش موارد اشاره شده در بالا برای تولید دارو، مواد جانبی که به دارو اضافه می‌شود نیز در کیفیت، زمان جذب و تأثیرگذاری دارو بسیار موثر می‌باشند. یک شرکت برای پایین آوردن هزینه تولید ممکن است از مواد جانبی‌ای استفاده کند که دارای کیفیت پایین‌تری بوده و شرکتی دیگر که کیفیت دارو و رضایت مصرف کننده برایش مهم است از مواد جانبی با‌کیفیت بالاتر استفاده می‌کند که روی قدرت تأثیر‌گذاری دارو مؤثر است و این به عنوان رویه‌ای ثابت در تولید دارو در شرکت کیمیافام پذیرفته شده است.

شرکت داروسازی کیمیافام

گواهی های بین المللی

موسسه استاندارد DQS آلمان یکی از بزرگترین و معتبرترین مؤسسات ممیزی برای اعطا استانداردهای بین المللی در دنیا می‌باشد. این شرکت با اعطا بیش از 100 استاندارد جهانی در زمینه مدیریت و روند سیستم‌‌‌‌ها، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در این زمینه می‌باشد.

موسسه استاندارد DQS از سال 1985 توسط استانداردسازی آلمان DIN و موسسه کیفیت آلمان DGQ تاسیس گردیده است و در سال 2008 واحد مدیریت سیستم شرکت کار آمریکا با DGQ یکی شده و مدیریت این مجموعه را در سراسر دنیا برعهده دارد. دفتر اصلی این مجموعه در فرانکفورت آلمان واقع شده و دارای 2500 ممیز در سراسر جهان می‌باشد که ماموریت اصلی آن تضمین کیفیت و مدیریت به عنوان شرکتی مستقل در جهت ارتقا عملکرد سازمان‌ها و رسیدن به ظرفیت بالقوه آن‌ها و همچنین در روند بهبود کارایی مشتریان خود است. قوانین بسیار دقیق و سخت گیری‌های ممیزی شرکت DQS با توجه به آخرین دستاوردهای جهانی و اعمال این استانداردها در بزرگترین کمپانی های بین المللی سبب شده است تا کمتر شرکتی در ایران موفق به دریافت گواهی از این Certification Body شده است.

گروه دارویی کیمیافام به واسطه بیش از 25 سال تجربه خود در امر تولید داروهای دامی و ضدعفونی کننده انسانی و همچنین سابقه همکاری با بزرگترین شرکت های بین المللی همچون یانسن بلژیک، سینتوفارم ایتالیا، هیپرا اسپانیا، کرکا اسلوونی، کلیر اسپانیا، کنزی کانادا و داشتن نمایندگی انحصاری برخی از مواد اولیه BASF آلمان و ... و کسب تجربه جهانی مفتخر به دریافت بسیاری از گواهی نامه های جهانی مجموعه استاندارد DQS شده است که در صنعت دارویی خاورمیانه بی همتا می‌باشد.

گروه دارویی کیمیا فام پس از دهه‌ها تلاش بی‌وقفه تواسته است با دریافت استانداردهای زیر از DQS آلمان در زمینه صنعت تولید داروی داو طیور کشور پیشرو باشد.

این استانداردها شامل:

استاندارد ISO 9001-2015

سیستم مدیریت کیفیت

این استاندارد به عنوان یکی از استانداردهای عمومی در حوزه کیفیت کل سازمان، از بررسی کیفیت مواد اولیه ورودی به سازمان و نیز ارزیابی تأمین کنندگان گرفته تا کنترل‌های حین تولید و نیز کنترل محصول نهایی قبل از ارسال به انبارهای فروش و ارسال به مشتری را در برمی‌گیرد.
استاندارد ISO 14001-2015

سیستم مدیریت زیست محیطی

این استاندارد که هر ساله توسط شرکت‌های مورد تائید سازمان محیط زیست موظف به اندازه گیری میزان انطباق استانداردهای زیست محیطی (هوا - آب - خاک و ...) فرآیندهای شرکت با اندازه‌های استاندارد جهت تعیین میزان آلودگی و یا عدم انطباق این معیارها می‌باشد.

استاندارد ISO 18001-2007

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان

این بخش نیز توسط شرکت های مورد تائید اداره کار به صورت سالیانه میزان رعایت استاندارد ایمنی و بهداشت کارکنان سازمان را با استانداردهای تعریف شده در حوزه شرکت های داروسازی را اندازه گیری می نماید.

استاندارد ISO 10002-2014

سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

این استاندارد در خصوص مدیریت و رسیدگی دقیق و منصفانه به نظرات، پیشنهادات و شکایات کلیه مشتریان در خصوص خدمات و محصولات سازمان ها می‌باشد.

استاندارد ISO 10004-2012

سیستم مدیریت رضایت سنجی مشتریان

این استاندارد در خصوص اندازه گیری منظم و دوره ای میزان رضایت مشتریان از کیفیت محصولات و خدمات سازمان و نیز در صورت لزوم رسیدگی به نارضایتی مشتری می‌باشد.
5S

نظام آراستگی محیط کار

الزاماتی در همه بخش های ستادی و تولیدی یک سازمان از لحاظ ساماندهی، پاکیزه سازی، نظم و ترتیب و استاندارد سازی انضباط می‌باشد.

GMP

روش های خوب تولید

این الزامات موازی با الزامات استاندارد سیستم مدیریت کیفیت در بخش اطمینان از تولید محصول با کیفیت ولی با تأکید بر رعایت استانداردهای ساختمانی، تجهیزاتی، تولیدی، انبار متنساب با کلاس تولید محصولات دارویی می‌باشد.

GLP

روش های خوب آزمایشگاهی

این الزامات یکی از مباحث اصلی در صنعت داروسازی می‌باشد که به رعایت الزامات فیزیکی و مستنداتی جهت اطمینان از تعیین کیفیت مواد اولیه مورد نیاز محصول و نیز اطمینان از تعیین کیفیت حین تولید و نیز تعیین کیفیت محصول نهایی قابل ارسال به مشتری را تضمین می‌نماید.

GDP

الزامات خوب توزیع و پخش محصول

این الزامات شامل داشتن ناوگان حمل و نقل و مجهز و نیز دارا بودن الزامات GHP در این بخش متناسب با شرایط حمل و نگهداری دارو، و نیز مجهز بودن انبارها از لحاظ شرایط چیدمان، نگهداری(تجهیزات گرمایشی و سرمایشی)، ماشین آلات بارگیری و تخلیه (لیفتراک، لیشتراک / استیکر) و نیز نیروی انسانی و تجهیزات کامپیوتری ثبت و ردیابی کالا می‌باشد که شرکت های معدودی توانسته اند موفق به اخذ و رعایت الزامات GDP شوند که با افتخار گروه داروسازی کیمیافام (شرکت کیمیا پخش فام) این الزامات را پیاده سازی و نیز این گواهینامه را اخذ نموده است.
IMS

سیستم مدیریت یکپاره

این الزامات شامل رعایت الزامات سه استاندارد، سیستم مدیریت کیفیت، سیستم مدیریت زیست محیطی و نیز سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان می‌باشد که پیوستگی و نیز رعایت دقیق و اتوماسیون فی مابین این الزامات را شامل می‌شود.

IQNET

شبکه جهانی کیفیت

این سازمان به عنوان یک سازمان مستقل در بخش کیفیت به پاس رعایت مجموعه الزامات و معیارهای موردنظر در استانداردهای 9001 - 1401 - 18001
برای همین استانداردها به نشانه انطباق حداکثری فرایندهای مرتبط سازمان با استانداردهای مذکور گواهینامه خود را به استانداردهای ISO9001 - ISO14001 - OHSAS18001
3

آزمایشگاه همکار سازمان استاندارد

تائید سازمان استاندارد بر معتبر بودن و مستند بودن کلیه آزمون هایی انجام شده در آزمایشگاه داروسازی کیمیافام جهت ارائه به مشتریان سازمان ها طبق SCOP مورد تائید این سازمان.

دارونامه شرکت داروسازی کیمیافام

شرکت داروسازی کیمیافام به منظور سهولت در دستیابی به اطلاعات دارویی تولید شده توسط این شرکت برای دامپزشک‌ها و کلینیسین‌های محترم، فایل PDF را با عنوان دارونامه ایجاد کرده که شما می‌توانید از طریق این دکمه فایل را دانلود و استفاده نمایید.